eTwinning

Exploring Life Through Nursery Rhymes

(Odkrywanie Świata Przez Muzykę)

 

Partnerzy projektu:       Dagna Michałowska (Założyciel) – Przedszkole Samorządowe nr 31 w Białymstoku, Polska

                                     Emanuella k/a Lilian Grech (Założyciel) – St. Margaret College, Zabbar Primary, Zabbar, Malta

                                     Joanne Chircop – St. Benedict College, Qrendi Primary, Qrendi, Malta

 

Opis projektu: W naszym projekcie skupimy się na zdobywaniu przez dzieci doświadczenia i odkrywaniu rzeczywistości poprzez muzykę przedszkolną w oryginalnych anglojęzycznych wersjach. W takcie projektu będziemy nagrywać filmy z piosenkami połączymy elementy techniki i plastyki  do stworzenia rekwizytów uatrakcyjniając nagrania, wykorzystamy instrumenty muzyczne do linii melodycznych. Połączymy teatr z muzyką i pasją odkrywania Świata.

Zakres przedmiotowy powiązany z projektem: języki obce, matematyka, muzyka, nauki przyrodnicze, przedmioty przedszkolne, religia, sztuka, teatr, technologia informacyjna, wychowanie fizyczne, zdrowie.

Języki: angielski, polski, maltański.

Grupa wiekowa: 3-6 lat.

Narzędzia do tworzenia projektu online: Czat, email, Forum, Powerpoint, wideo, zdjęcia i obrazy, MP3, Publikowanie stron WWW, TwinSpace, Slideshare, Dropbox, Mixbox.

Cele: Dzieci będą odkrywały Świat i poszerzały swoją wiedzę poprzez przyjemne doświadczenia i działanie. Nauczą się komunikować w języku obcym i lepiej wyrażać siebie poprzez sztukę. Dzieci zdobędą pewność siebie i umocnią więzi z rówieśnikami.

Postęp działań: Raz w miesiącu zdecydujemy z partnerami na jakich utworach będziemy pracować. Omówimy w jaki sposób będziemy wykorzystywać treści zamieszczone w piosenkach, podzielimy czynności (nagranie wokalu, przygotowanie rysunków, rekwizytów itp.). Zaangażujemy dzieci do wspólnego tworzenia.

Oczekiwane rezultaty: Dzieci staną się bardziej ufne, będą potrafiły odnaleźć się w towarzystwie rówieśników. Zdobędą wiedzę na temat codziennych doświadczeń. Poprzez osłuchanie się z językiem obcym i wykorzystanie go przełamią barierę w komunikacji. Nasz projekt będzie posiadał swoją dokumentację na platformie TwinSpace.

Czas trwania projektu: Projekt będzie realizowany w okresie od 01.04.2011r. do 30.06.2012r.

 


 


Christmas Baking - zajęcia eTwinning na któych piekliśmy bożonarodzeniowe pierniki i tworzyliśmy "tablicową choinkę" <a href="baza/podstrony/eTwinning/ChristmasBaking.wmv" target="_blank">ChristmasBaking.wmv</a>

 


A thank you from Malta - podziękowania z Malty za przesłania ciasteczek dla dzieci (w formie video) <a href="baza/podstrony/eTwinning/A_Thank_You_From_Malta.wmv" target="_blank">A_Thank_You_From_Malta.wmv</a>