MAMY CERTFIKAT

PRZEDSZKOLA PRZYJAZNEGO ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

 

Nasze przedszkole od lat na co dzień realizuje  wiele działań o charakterze prozdrowotnym. 

 

W ubiegłym roku szkolnym przystąpiliśmy do szwajcarsko-polskiego programu „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” pod hasłem ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ.

Zasadniczym celem programu jest wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej wśród dzieci poprzez kształtowanie prozdrowotnych postaw, a w konsekwencji – zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innym chorobom przewlekłym.

Program jest przewidziany do realizacji na dwa lata i w większym lub mniejszym zakresie uczestniczą w nim wszystkie nasze przedszkolaki oraz ich rodzice.

 

Z przyjemnością informujemy, że nasze starania - ku naszej wielkiej radości - zostały docenione przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie i za sprawne prowadzenie i rozwijanie działań promujących prawidłowe żywienie i aktywność fizyczną w roku szkolnym 2013/2014 otrzymaliśmy już teraz prestiżowy certyfikat Przedszkola Przyjaznego Żywieniu i Aktywności Fizycznej.