Zamierzenia dydaktyczno - wychowawcze w styczniu:

     

            Piosenka "Zima" Jolanty Kucharczyk

            1. Taka cisza dookoła,

                tak się zmienił park i sad.

                Nocą przyszła do nas zima,

                Zasypała śniegiem świat.

           Ref. Pada śnieg, pada śnieg, pada biały śnieg.

                   Pada śnieg, pada śnieg, biały śnieg.

             2. Patrz, śnieżynki tańczą walca

                 i wirują z wiatrem w takt.

                 Wznoszą się wysoko w górę,

                 niech ten taniec długo trwa.

              Ref.: Pada śnieg....

             3. Jest tak pięknie, tak jak w bajce,

                  jak by ktoś odmienił świat

                  Jakby czarodziejską różdżką

                  zmienił wszystko wokół nas.

             Ref.: Pada śnieg....

 

              Wiersz "Dla babci i dziadka" Agata Widzowska

             - Babciu, wskoczymy razem do bajki?

             Będziesz porwaną, śliczną królewną,

             a ja, twój wnuczek, na białym koniu

             pokonam smoka! Wygram na pewno!

             - Dziadku, zostaniesz zębatym wilkiem?

             Będziesz chciał połknąć mamę i babcię,

             a ja, myśliwy, wszystkich obronię.

             Postraszę wilka ogromnym kapciem!

            - Babciu i dziadku, umiem czarować

             i was zamienię w dwa krasnoludki!

             Bo gdy czytamy razem bajeczki,

             znikają wszystkie łezki i smutki.

             - Babciu, pomogę upiec ciasteczka

             i powycierać mokre kubeczki,

             a potem z dziadkiem naprawię rower,

             bo dziadek lubi sport i wycieczki.

             - Gdy będzie święto babci i dziadka,

             przylecę szybko jak samolocik!

             Dam wam słoneczko, dam gwiazdkę z nieba

             i będę grzeczny...nim zacznę psocić!